CROOKSTON HIGH SCHOOL HONOR ROLLS
1st Semester
2019-2020

“A” HONOR ROLL:
Grade 12:
Tai Baig, Isaiah Barlow, Kaylee Bergquist, Benjamin Brantner, Kasey Cwikla, Emily Gillette, Audrey Harbott, Eliza Meyer, Michelle Pahlen, Sarah Ryan, Sophia Sanders, Lily Sandman, Dayen Sundquist, Hannah Tahran

Grade 11:
Gavin Anderson, Chloe Bruley, Linnea French, Emily Funk, Danielle Haake, Jaxon Hebert, Karsten Isaacson, Joslynn Leach, Janae Luckow, Andrew MacGregor, Gabriel Montieth, Sophia Rezac, Easton Tangquist, Ella Weber, Lucas Winger

Grade 10:
Ainsley Boucher, Jenna Coauette, Madison Hoiland, Olivia Huck, Breanna Kressin, Ava Lopez, Hannah Loraas, Amelia Overgaard, Mason Owens, Amanda Schultz, Rylee Solheim, Hayden Winjum

Grade 9:
Mackenzie Aamoth, Zara Baig, Abigail Borowicz, Kayla Brekken, Hannah Brouse, Halle Bruggeman, Jack Doda, Grace Fischer, Anna Funk, Lily Groven, Megan Haugen, Nathan Kelly, Ella Kiel, Xander Kuchan, Hannah Leckie, Tatum Lubinski, Kailee Magsam, Amber Olslund, Libby Salentine

Grade 8:
Kristine Bernd, Caden Boike, Emily Boucher, Katelyn Christensen, Amelia Cordova, Emma Gunderson, Nathan Johanneck, Morgan Nelson, Ny Nhu Nguyen, Isabelle Smith, Brannon Tangquist, Nashalie Tellez, Isaac Thomforde, David Threatt, Brekken Tull, Halle Winjum

Grade 7:
Paige Abrahamson, Grace Alexander, Kaylie Clauson, Brandon Colborn, Michael Deng, Mackenzie Funk, Makenna Kopecky, Ella Lanctot, Rylan Lubarski, Joey Nesseth, Georgia Sanders, Grace Smith, Joslyn Wallace, Tessa Weber

“B” HONOR ROLL:
Grade 12:  
Benjamin Andringa, Sawyer Bernd, Cooper Brown, Caden Buss, Brady Butt, Morgan Coauette, Scott Cordova, Antonio Dillon, Brinna Egeland, Angel Fuentes, Jasmin Hanson, Anna Huck, Ailie Hujanen, Brylee Lessard, Allie Love, Kylee Meier, Caden Osborn, Joseph Ramirez, Gavin Salem-Boman, Leyton Salentine, Madison Salentine, Caleb Sannes, Nicholas Schulz, Jade Selzler, Adalaid Shea, Heather Visness, Quinn Westlake, Alexis Wilkens, Quinn Winand

Grade 11:
Shelby Aamot, Zachary Brown, Carter Bruggeman, Nicholas Coauette, Amber Cymbaluk, Nolan Dans, Breyden Dembiczak, Noah Dragseth, MacKenze Epema, Gregorio Gonzalez, Jasmine Haglund, Jayden Hulst, Noah Kiel, Lucas Kostrzewski, Maria Lisov, Jacob Miller, Jamee Morse, Carter Nelson, Victoria Proulx, Jacob Solie, Alyssa Spillum, Catherine Tiedemann, Jaxon Wang, Cameron Weiland



Grade 10:
Blaine Andringa, Morgen Arguelles, Emily Balboa, Aleah Bienek, McKayla Brown, Joseph Brule, Bailey Cameron, Evan Christensen, Erik Coauette, Cade DeLeon, James Deleon, George French, Jackson Garmen, Gunnar Gunderson, Jacob Hesby, Zach Johnson, Brianna Kelly, Alex Kozitka, Hannah Lindemoen, Justin Lindgren, Logan Melvie, Clara Meyer, Haden Michaelson, Gage Nelson, Grant Nelson, Ellie Nesseth, Luke Noah, Claire Oman, Emma Osborn, Angelica Perala, Ally Perreault, Quinn Siegle, Mallorie Sundeen, Alexia Threatt, Dillynn Wallace, Isaac Wandrie

Grade 9:
Ryan Abeld, Morgan Aguilar, Jack Anderson, Jaren Bailey, Ethan Boll, Ethan Bowman, Carly Brown, Brianna Colborn, Jackson Demarais, Stella Duden, Ethan Erdman, Dokken Erdmann, Macy Fee, Destiny Goulet-Ramirez, Thor Harbott, Lorelai Hebert, Deondre Isum, Fallon Johnson, Kya Kariuki, Hunter Knutson, Julia Lallier, Omar Petithomme, Samantha Rezac, Jesse Sanchez, Timothy Sanchez, Katelynn Schulz, Jenna Seaver, Emily Shea, Nathan Stenberg, Emilee Tate, Braxton Volker, Brianna Wardner, George Widman, Gavin Winger

Grade 8:
Hope Alexander, Keona Arnold, Karlie Arthur, Leila Bautista, Miracle Bernia, Coral Brekken, Libby Brown, Carter Coauette, Koda Donarski, Calleigh Fanfulik, Jia Gaber, Isabella Gutierrez, Clay Hanson, Marissa Haugen, Madison Lindtwed, Edward Luckow, Lucas Miller, Natalie Narvaez, Spencer Ness, Jaden Newquist, Gabriel Noah, Johnna Porter, Isaac Ramirez, Jackson Reese, Madisyn Sanders, Esmeralda Saucedo, Ashton Shockman, Cassie Solheim, Reese Swanson, Frankie Torvinen, Carter Trudeau, Evin Trudeau, Bailey Turnwall, Brandon Wandrie, Wyatt Wilkens

Grade 7:
Ellyn Adams, Shayla Azure, Weston Benoit, Michael Bochow, Emily Bowman, Jack Buhler, Matthew Contreras, Chase Cormican, Evan Cuno, Ava Edwards, Miryah Epema, Jack Everett, Addison Fee, Malakai Hansen, Conner Hanson, Madeline Harbott, Riley Helgeson, Naomi Johnson, Daniel Jones, Parker Kelly, Alvin Killough, Carley Knutson, Danielle Kresl, Chase Larson, Teagen Lubinski, Tyler Michaelson, Adrienne Olson, Naomi Olson, Kendra Overgaard, Mariah Overgaard, Bradyn Pederson, Dukessa Ramirez, Ryan Street, Dylan Thode, Sasha Thornhill, Lincoln Waldal, Hattie Weiland